نمایش 1–6 از 10 نتیجه

چکیده عقل ناب

بدون امتیاز 0 رای

کتاب حاضر حاصل تحقیق، ترجمه و سخن جمعی از علاقمندان به حکیم ابوعلی‌سیناست که با قلم و گفتار خود کوشیده‌اند گوشه‌هایی از زندگی و نکته‌هایی از اندیشه و عقاید او را باز نمایند. گشایش مطالب این کتاب با سخنان شیوای استاد کامران فانی مفتوح شد تا کارنامه‌ای از ابن‌سیناپژوهی ارائه شود و افق‌های این امر برای خوانندگان روشن گردد.

0
تماس بگیرید

رسایل مشروطیت: مشروطه به روایت موافقان و مخالفان (جلد 1)

بدون امتیاز 0 رای
علیرغم پژوهشها و تحقیقات گسترده‌ای که در باب تاریخ ایران در دوره قاجاریه, و مشروطیت انجام شده است، هنوز بحث و بررسی درباره برخی جنبه‌های اصلی تاریخ دوره مذکور، با به طور کلی مورد غفلت قرار گرفته و یا آنکه مراحل نخست تحقیقی را طی می‌کند. بررسی ریشه‌ای ساختار اقتصادی و اجتماعی و مبانی توسعه نیافتگی ایران در دوره قاجار، از جمله مباحث مغفول عنه، و پژوهش درباره تحولات فکری و اندیشه سیاسی، نیز در شمار بحثهائی است که هنوز در آغاز راه است. شاید یکی از دلایل اصلی عدم پژوهش جدی و مستمر در باره اندیشه‌های سیاسی تاریخ ایران، به طور اعم، و تاریخ دوره قاجاری، به طور اخص، غلبه تفکر سنتی تاریخ نگاری و اصالت تاریخ نگاری سیاسی، بر حوزه‌های پژوهش تاریخی و ذهن تاریخ نگاران ایرانی بوده است. غافل از آنکه، حتی اگر برای مطالعه سیر تفکر در تحولات تاریخی، نقش بنیادین قائل نباشیم، در این معنا نمی‌توان تردید کرد که فهم ابعاد عدیده و قلمروهای متنوع تاریخ هر سرزمین، منوط و متکی به فهم و وارسی تفکر موجود و اندیشه‌های سیاسی خاصی است که در بستر حیات تاریخی یک ملت تکوین یافته و در همان حال، در آفرینش تحولات بعدی، دخالت و نقش مستقیم داشته‌اند.کتاب حاضر درواقع کتاب نخست از مجموعه رسایل مشروطیت است در همان نخستین سالهای استقرار نظام مشروطه رسائل عدیده ای در این زمینه انتشار یافتند که تعدادی از آنها در این کتاب آورده شده است.
0
تماس بگیرید

حدیث روزگار

بدون امتیاز 0 رای
در میان چهره‌های علمی و سیاسی و فرهنگی ایران، استاد ارجمند جناب حجت‌الإسلام والمسلمین سیّد هادی خسروشاهی جایگاهی ممتاز دارد. به جرئت می‌توان گفت که موضوعی دربارۀ روحانیت، جریانات روشنفکری، گروه‌های معتدل و یا افراطی دینی، چپ گرایانِ مخالفِ مذهب،مبارزان مسلمان و غیرمسلمان، مدافعان و مخالفان تقریب مذاهب، مدیران سیاسی و اجرایی و سایر گروه‌های اجتماعیِ معاصر نیست که ایشان نکته‌ای، مطلبی، اطلاعی و یا مشاهده و حضوری در آن نداشته باشد.
0
تماس بگیرید

میهن من کنگو

بدون امتیاز 0 رای
پاتریس لومومبا (۱۹۶۱ - ۱۹۲۵) سیاستمدار و اولین نخست‌ وزیر کشور جمهوری دموکراتیک کنگو (زئیر) بود. وی رهبر استقلال کنگو از استعمار بلژیک است. لومومبا با مبارزاتی که از جوانی آغاز کرد راه را برای استقلال زئیر از بلژیک فراهم کرد و دست بلژیک‌ ها را از منابع و بانک ‌های کنگو کوتاه نمود ولی پس از مدتی (ده هفته حکومت به عنوان نخست وزیر) در اثر توطئه سازمان اطلاعاتی آمریکا سیا و استعمارگر سابق کنگو، بلژیک، در طی توطئه ‌ای توسط رئیس جمهور وقت کنگو عزل شده و پس از آن متواری گشت،اما سرانجام به دست سرهنگ موبوتو سه‌سه‌سه‌کو و ژرار سئورت مامور نظامی بلژیک می‌گوید او و همکارانش پس از قطعه قطعه کردان لومومبا و دو وزیر وفادارش آنها را در اسید سولفوریک انداخته و بقایای اجساد را هم سوزاندند.
0
تماس بگیرید

مفهوم عدالت در اندیشه جان استوارت میل

بدون امتیاز 0 رای
کتاب حاضر که پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد نگارنده در رشته‌ی علوم سیاسی (آذرماه 1380 دانشگاه تربیت مدرس) بوده به بررسی مفهوم عدالت از دیدگاه "جان استوارت میل" فیلسوف انگلیسی قرن 19 اختصاص یافته است. در این بررسی، واژه‌ی عدالت بر عدالت سیاسی اطلاق شده و فرضیه‌ی نگارنده نیز بر این اصل استوار است که: میل عدالت را بر، حق استوار ساخته، اما در تحلیل نهایی، منفعت را نیز در نظریه‌ی خود وارد کرده است.
0
تماس بگیرید

شیوه گرگ

5.00 1 رای
نخستین بار است که جردن بلفورت رموز سیستم گام‌به‌گام فروش خودش را بیان می‌کند، سیستمی که منجر شده تا خودش، مشتریان و تیم فروشش، به موفقیت و ثروت زیادی برسند. این روش تا به حال فقط در دوره آموزشی آنلاین او و با هزینه حدود 2000 دلار مطرح می‌شده است و حالا به وسیلۀ این اثر در اختیار همه قرار گرفته است. بلفورت در کتاب شیوه گرگ نشان می‌دهد که هر کسی چگونه می‌تواند به استاد متقاعدسازی و فروش تبدیل شود.
15 ساعت
7
74,000 تومان